Στο παρακάτω έγγραφο παρουσιάζονται γραφήματα από στατιστικά στοιχεία για την χρήση της πλατφόρμας e-me (ασύγχρονη εξ’αποστάσεως εκπαίδευση) για τα μαθήματα της Γεωλογίας-Γεωγραφίας και της Χημείας κατά την περίοδο Μαρτίου-Ιουνίου 2020. Τα δεδομένα αφορούν τους μαθητές της Α, Β και Γ Γυμνασίου του 4ου Γυμνάσιου Γλυφάδας, που διδάχθηκαν από την Ελεύθερνα-Κατερίνα Μπάση, ΠΕ04.05.

Για τη δημιουργία των γραφημάτων χρησιμοποιήθηκαν τα δεδομένα από τη συμμετοχή των μαθητών στις ασκήσεις τύπου h5p (e-content) της e-me .

Επίσης χρησιμοποιήθηκαν ερωτηματολόγια στα Google forms που συμπλήρωσαν οι μαθητές τον Ιούνιο του 2020.

Στα ερωτηματολόγια συμμετείχαν 132 μαθητές της Α, Β και Γ Γυμνασίου, από το σύνολο των 329 μαθητών του σχολείου που προσκλήθηκαν να συμμετάσχουν μέσω της πλατφόρμας e-me, αλλά και μέσω email στους γονείς.

Έγγραφο για την αποτίμηση της ασύγχρονης εξ’αποστάσεως εκπαίδευσης